Flytrap Seed Bank

ضمن ارائه بذر انواع گونه ها و واريته هاي گياه گوشتخوار و  گياه حشره خوار آمادگي خود جهت فروش سري جديد بذر گياهان گوشتخوار و حشره خوار را به اطلاع علاقمندان به ازدياد و پرورش گياه گوشتخوار و حشره خوار مي رساند و اميدوار است با توجه به تنوع گونه اي ايجاد شده در بذر اين گياهان شگفت انگيز رضايت شما تأمين گردد شما ميتوانيد بذر انواع گونه ي ونوس مگس خوار ، از جمله ونوس مگس خوار تله بزرگ ، بذر انواع گونه هاي گياه گوشتخوار کوزه اي ، بذر واريته هاي نپنتس کوهستاني و نپنتس دشت  ،بذر انواع گونه هاي گياه گوشتخوار تنگدار از جمله بذر گونه هاي ساراسنيا و بذر کبري ليلي ( دارلينگتونيا کاليفرنيا )...


ادامه...

بانک بذر گیاه گوشتخوار

گياهان گوشتخوار يا گياهان حشره خوار _ Carnivorous plants:   گياهان گوشتخوار و گياهان حشره خوار گياهاني هستند که فاقد آنزيم نيترات ردکتاز باشند ، آنزيمي که باعث جذب نيترات از خاک و تبديل آن به مواد آلي که براي گياه قابل جذب باشد است..


ادامه...
01

گیاهان هوازی و دنیای شگفتیها air plants-Tillandsia

گیاهان هوازی دارای ویژگیهایی متفاوت از دیگر گیاهان هستند و گونه های زیبایی دارند از جمله تایلاندزیا Tillandsia ،خزه اسپانیایی Spanish moss و ... دراین مبحث به برخی ویژگیهای تایلاندزیا نیز میپردازیم.airplants/tillandsia-479.JPG

این گیاهان بومی امریکا ، امریکای جنوبی ،مکزیک و جزایر کارائیب می باشند و نیازی به بسترهای خاکی ندارند و دارای گونه های متفاوتی هستند.گیاهان هوازی (air plants)جایگاه بسیارخوبی در تراریوم دارند و با رشد اندک و مقاومت بالا از بهترین مولفه هادر صنعت گل و گیاه تزئینی به شمار می آیند.بیش از 500 گونه دارندو شناخته شده ترین گروه آنها تایلاندزیا Tillandsia می باشدکه در خانواده بروملیا Bromeliaceae جای دارد وزیستگاه اصلی آنها فلوریدا است گسترده ترین گونه تایلاندزیا ها Tillandsia usneoides است که در جنوب ویرجینیا گسترش دارد تایلاندزیا در قرن هفدهم توسط Ellias Tillandz تایلاندزیا نامیده شد.گیاهان هوازی در شرایط اقلیمی متفاوت زندگی می کنندو نیز با توجه به گونه هایشان در محیطهای مختلف مانند :بر روی درختان  بصورت دارزی Epiphytically چهره سنگ Saxicolously و بر روی زمین Terrestially  رشد می کنند.بیشتر ارقامی که دارای برگ نازک هستند در مناطق بارانی وگونه های برگ پهن در مناطق خشک گسترده می باشند.در این گیاهان ریشه بیشتر بعنوان نگهدارنده و پایه گیاه کاربرد دارد و مواد مغذی و آب مورد نیاز را از طریق ساختار های کرک مانندی که سطح برگها را پوشانده اندجذب مینمایند .تابش مستقیم نور آفتاب باعث سرخی رنگ گیاه می شود که جذابیت خاصی به گیاه می دهد.گل تایلاندزیا هادر فرمهای مختلف ،دوکی شکل و گل اناری و...ودر رنگهای زرد ،سفید ، قرمز،صورتی،نارنجی ، بنفش و آبی می یاشند.

airplants/tillandsia-121.JPG

تکثیر:تایلاندزیا هااز طریق    تنه جوش و بذر تکثیر می شوند.تقریبا یک ماه بعد ازگلدهی، گیاهان جوان در اطراف پایه گیاه مادر چشم زده وشروع به رشد می کنند.تعداد    تنه جوش ها به 12 عدد میرسد.

دما:تایلاندزیا هادر دمای بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد زندگی می کنند اما بهترین دما برای زیست گیاهان هوازی بین 25 الی 32 درجه سلسیوس می باشد.

نور:این گیاهان عاشق نور خورشید هستند ولی در ماههای گرم تابستان باید مراقب سوختگی آنها باشیم و بهتر است در این ایام درنور غیر مستقیم (سایه، آفتاب) قرار بگیرند و همچنین بهتر است ازپنجره های جنوبی فاصله مناسبی داشته باشند.در گلخانه تیز ازسایبان توری استفاده شود.

نور مصنوعی:در صورت عدم دسترسی به نور مستقیم آفتاب، می توان از نور فلورسنت استفاده کرد.در این حالت فلورسنت باید در فاصله 60 سانتیمتری از گیاه قرار گیرد و استفاده 12 تا 16 ساعت در روز نیاز گیاه را تامین می تماید.تامین 30.000 لوکس نور،برای آنها مناسب است.

آب:تایلاندزیا مانند هر گیاه دیگری با توجه به شرایط خشک ،گرم ،خنک و مرطوب بودن محیط، باید آبیاری شود که بین 2 تا 3 بار درهفته نیاز آبی گیاه را در محیطهای بسته تامین می نماید ودر فضای باز 4 تا 5 بار در هفته نیاز دارد.اسپری کردن گیاه در فواصل آبیاری بسیار مفید است .

نکته:باید توجه شود که گیاه 4 ساعت پس از آبیاری خشک شده باشد در غیر اینصورت باعث پوسیدگی برگها و نابودی گیاه میگردد.

گردش هوا:جریان هوا در سلامت گیاه هوا زی حائز اهمیت است و باید طوری باشد که 4 ساعت پس از آبیاری ، گیاه خشک شده باشد.

کود: از کود 17-8-22 از اردیبهشت تا شهریور ماه هر دو هفته یکبار با درصد نیم گرم در لیتر بصورت اسپری استفاده شود.

در ویواریوم و تراریوم:برای داشتن گیاه هوا زی شاداب باید توجه به گردش جریان هوا ،حرارت تولیدی از فلورسنت و رطوبت و آبیاری مناسب شود.

 

 

 

نظرات   

 
Administrator
+3 #6 Administrator 1391-09-03 07:22
نقل کردن samane:
با سلام
مرسی از اطلاعات مفیدتون
میخواستم بدونم بذر گیاهان هوازی رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

سلام.بذر گیاه هوازی باید از امریکا وارد شود و متأسفانه در حال حاضر در بازار ایران موجود نیست.
 
 
samane
+7 #5 samane 1391-09-02 14:12
با سلام
مرسی از اطلاعات مفیدتون
میخواستم بدونم بذر گیاهان هوازی رو از کجا میتونم تهیه کنم؟
 
 
samane
+6 #4 samane 1391-09-02 14:08
با سلام
مرسی از مطالب مفیدتون
خیلی دلم میخواد بذر گیاهان هوازی رو بخرم میشه بگید از کجا میتونم تهیه کنم؟!
 
 
orchid cactus
+89 #3 orchid cactus 1390-08-07 09:35
گیاه هوا زی مانند کاکتوس و یا گونه های گیاهی دیگر نیاز به مراقبت های خاصی دارد و شرایط محیطی وآب و هوا ی ویژه خود رامی خواهد
 
 
Administrator
+83 #2 Administrator 1390-08-06 11:15
نقل کردن حمید:
با سلام
هفته گذشته من از نمایشگاه گل و گیاه یکی از انواع گیاهان هوازی که بشکل قلب طراحی شده است خریداری کردم.متاسفانه از چندپیش برگها که اتفاقا شبیه قلب هستند شروع به زرد شدن کرده اند. لازم بذکر است منزل ما آفتابگیر نیست و آبیاری گیاه بصورت اسپری و هر روزه انجام میشود. خواهشمندم در صورت امکان بفرمایید برای متوقف شدن زردی گیاه چه اقداماتی کمک میکند یا اینکه کجا مراجعه کنم.
با تشکر

بنده هم عرض سلام و ادب دارم خدمت آقای حمید.معمولا گیاهان در این فصل بر اثر خروج از گلخانه گرم وانتقال به سوله های سرد آسیب می بینند.شما گیاهتان را در معرض نور قرار دهید و فاصله آبدهی را به 4 روز افزایش دهید .امیدوارم مشکل رفع شود.
ارادتمند
 
 
حمید
+83 #1 حمید 1390-08-05 22:02
با سلام
هفته گذشته من از نمایشگاه گل و گیاه یکی از انواع گیاهان هوازی که بشکل قلب طراحی شده است خریداری کردم.متاسفانه از چندپیش برگها که اتفاقا شبیه قلب هستند شروع به زرد شدن کرده اند. لازم بذکر است منزل ما آفتابگیر نیست و آبیاری گیاه بصورت اسپری و هر روزه انجام میشود. خواهشمندم در صورت امکان بفرمایید برای متوقف شدن زردی گیاه چه اقداماتی کمک میکند یا اینکه کجا مراجعه کنم.
با تشکر
 

You have no rights to post comments

تماس با ما

Mohsen Shahbazi

همراه:٠٩١٠٠٠٤١٠٤٠
وب : www.flytrapseed.com

ایمیل : این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید