Flytrap Seed Bank

ضمن ارائه بذر انواع گونه ها و واريته هاي گياه گوشتخوار و  گياه حشره خوار آمادگي خود جهت فروش سري جديد بذر گياهان گوشتخوار و حشره خوار را به اطلاع علاقمندان به ازدياد و پرورش گياه گوشتخوار و حشره خوار مي رساند و اميدوار است با توجه به تنوع گونه اي ايجاد شده در بذر اين گياهان شگفت انگيز رضايت شما تأمين گردد شما ميتوانيد بذر انواع گونه ي ونوس مگس خوار ، از جمله ونوس مگس خوار تله بزرگ ، بذر انواع گونه هاي گياه گوشتخوار کوزه اي ، بذر واريته هاي نپنتس کوهستاني و نپنتس دشت  ،بذر انواع گونه هاي گياه گوشتخوار تنگدار از جمله بذر گونه هاي ساراسنيا و بذر کبري ليلي ( دارلينگتونيا کاليفرنيا )...


ادامه...

بانک بذر گیاه گوشتخوار

گياهان گوشتخوار يا گياهان حشره خوار _ Carnivorous plants:   گياهان گوشتخوار و گياهان حشره خوار گياهاني هستند که فاقد آنزيم نيترات ردکتاز باشند ، آنزيمي که باعث جذب نيترات از خاک و تبديل آن به مواد آلي که براي گياه قابل جذب باشد است..


ادامه...
01

جستجو

گالری تصاویر

ورود به سایت

جستجو

کاربران برخط

ما 6 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم

خبرنامه

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیکی خود را اینجا وارد نمایید

گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا

گیاه گوشتخوار آلدرواندا یک گیاه گوشتخوار آبزی می باشد. این گیاه گوشتخوار اولین بار توسط زیست شناس ایتالیایی Ulisse Aldrovandi در کشور هند مورد بررسی قرار گرفت و به نام Aldrovandia vesiculosa نامگذاری گردید که بعد ها به نام  Aldrovanda vesiculosa تغییر نام یافت این گیاه گوشتخوار در گروه گیاهان گوشتخوار با تله های فعال است و  تله برگ های  آن در زمانی کمتر از یک چهارم ثانیه بسته می شوند. تله برگ در این گیاه به شکل صدف است که طول صدف ها تا 15 میلیمتر میرسد و شباهت زیادی به تله برگ در گیاه ونوس مگس خوار دارد و مانند گیاه ونوس دارای پرز هایی حساس به حرکت می باشد که عمل ماشه را در تله برگ انجام می دهد ولی تعداد این پرز ها 2 تا 3 برابر پرز های گیاه ونوس است.

carnivorousplantsaquaticplantaldrovandavesiculosa _00271.jpg

 

به گیاه گوشتخوار آلدرواندا به دلیل شباهت فرم قرار گرفتن برگ ها در گره به چرخ آسیاب آبی، گیاه چرخ آب نیز می گویند در هر گره 6 تا 8 برگ رشد می نماید که در انتهای هر برگ یک تله به شکل صدف وجود دارد. گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا در بخش هایی از اروپای غربی، آفریقای مرکزی، جنوب هند ، ژاپن ، کوئینزلند و استرالیا گسترش دارد. این گیاه گوشتخوار از گیاهان آبزی روبه انقراض است و در برخی از کشور های اروپا یی از جمله فرانسه و ایتالیا منقرض شده است.این گیاه گوشتخوار از رشد فیزیکی سریعی برخوردار است و در شرایط مساعد روزانه بیش از یک سانتیمتر رشد می نماید. گیاه گوشتخوار آلدرواندا از شکار بی مهرگان آبزی کوچک ، ازت و نیترات مورد نیاز خود را جهت رشد و بقاء تامین مینماید.

گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا

 

زیستگاه طبیعی گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا : این گیاه گوشتخوار در مناطق کم عمق دریاچه ها و برکه ها ، مرداب ، خور و نیزار هایی با آب تمیز و گرم ، نور زیاد و PH کمی اسیدی (حدود 6 ) زندگی می کند ولی براحتی در آکواریوم رشد می نماید. گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا در رنگهای سبز و قرمز می باشد

 

 

 

 

 

Aldrovanda_30044-280.jpgتکثیر و ازدیاد گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا

این گیاه گوشتخوار از طریق تکثیر نباتی بوسیله قلمه زنی ، جدا نمودن تنه جوش و پاگیاه از گیاه مادری ازدیاد می یابد و توسط پرندگان مهاجر و مرغان ماهی خوار ، در مسیر پرواز آنها پراکنده می شود.

این گیاه گوشتخوار با کاشت بذر ازدیاد جنسی می یابد.

گل در گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا

گل در این گیاه گوشتخوار با رنگ سفید و بالاتر از سطح آب ظاهر می گردد. گل در این گیاه ، تنها برای چند ساعت باز است و مجددا به زیر آب میرود و به پرورش بذر ها میپردازد.

ورود به بخش اصلی گیاهان گوشتخوار یا گیاهان حشره خوار Carnivorous plants
بانک بذر گیاه گوشتخوار  _Flytrapseed Plants Paradise

نظرات   

 
Administrator
+43 #2 Administrator 1391-01-14 11:04
نقل کردن pourebrahim:
سلام.میشه بگین از کجا میشه گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا تهیه کرد و قیمتشون چقدر است؟راستی چقدر طول میکشه تا بذر ونوس حشره خوار دربیاد و برگ بده؟با تشکر.

سلام؛متأسفانه در حال حاضر گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا را تمام کرده ام و پرورش دهندگان دیگر نیز هنوز این گیاه گوشتخوار را ارائه ننوده اند.زمان جوانه زنی در بذر گیاه ونوس در شرایط مناسب هشت هفته میباشد.البته گیاه ونوس از سرعت رشد کمی برخوردار است و حدود دو ماه زمان میبرد تا برگهای گیاه فرم خود را پیدا نماید.
 
 
pourebrahim
+29 #1 pourebrahim 1391-01-12 23:01
سلام.میشه بگین از کجا میشه گیاه گوشتخوار آبزی آلدرواندا تهیه کرد و قیمتشون چقدر است؟راستی چقدر طول میکشه تا بذر ونوس حشره خوار دربیاد و برگ بده؟با تشکر.
 

You have no rights to post comments

درباره ما

بذر گونه های درازرا حشره خوار از جمله بذر هیبرید های درازرا ساندیو و نیز بذر درازرا کاپنسیز را تهیه فرمایید خواهشمند است جهت تهیه و خرید بذر گیاه گوشتخوار و  کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گیاهان گوشت خوار و بذر این گیاهان با تلفن همراه ٠٩١٠٠٠٤١٠٤٠ ( شهبازی ) تماس حاصل فرمایید.

محصولات ما

ارائه بذر انواع گونه ها و واریته های گیاه گوشتخوار و  گیاه حشره خوار. فروش سری جدید بذر گیاهان گوشتخوار و حشره خوار .بذر گونه های ساراسنیا و بذر کبری لیلی ( دارلینگتونیا کالیفرنیا ) بذر گونه های درازرا حشره خوار...

خدمات ما

پیشنهاد ما : انتخاب فضای مورد نظر با همکاری شما سپس بررسی ویژگیهای مکان انتخابی توسط ما و پیشنهاد گونه های گیاهی دارای همان ویژگیها وانتخاب گیاهان مورد علا قه شما سپس ارائه طرحی متناسب .

 

 

تماس با ما

Mohsen Shahbazi

همراه:٠٩١٠٠٠٤١٠٤٠
وب : www.flytrapseed.com

ایمیل : این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید